Bogać się! Blog

Koszty ubezpieczenia związane z nowym pojazdem.

Ah to uczucie, gdy zakupimy nowy samochód… Jeśli jesteśmy miłośnikami motoryzacji to jest to wspaniały dzień dla nas, a euforia sięga zenitu. Niestety przychodzi taki mniej szczęśliwy moment, w którym musimy ponieść koszty ubezpieczenia.

Z ubezpieczeniami jest tak, że ich cena jest uzależniona od wielu czynników, jeśli jesteś wieloletnim kierowcą to możesz się już cieszyć ze licznych zniżek, które sięgają nawet 70%, co jest ogromną ulgą i zapewne wiesz jak taki proces działa. Dla tych mniej doświadczonych w skrócie opiszemy, od czego zależy wysokość stawki ubezpieczenia. Zacznijmy od tego, że bardzo ważna jest tu pojemność silnika i jego moc, następnie musimy liczyć się z tym, że im starszy samochód tym cena rośnie. Dodatkowo brane pod uwagę są inne parametry. Też my, jako kierowcy mamy wpływ na cenę ubezpieczenia. Nasz wiek, lata bezwypadkowej jazdy, nasz stan cywilny czy chociażby miejsce zamieszkania.

Odszkodowania OC wypłacane są poszkodowanym w wypadkach, których my jesteśmy sprawcami. Wówczas tracimy automatycznie zniżki na wszystkie pojazdy, które są ubezpieczone na nas.